fbpx

Toetus kordus­kasutusele Eestis levib

Oleme Eestisse toonud üle-euroopalise liikumise, mille eesmärk on tõsta esile korduskasutust propageerivaid ärisid. Julgustame (oma)valitsusi toetama regulatsioone, mis vähendaks ühekorrakasutuskultuuri ning hoogustaks korduskasutust.

Teavitus ja koostöö kulmineerub  (kuid ei lõppe) sel aastal 16. juunil, mil on rahvusvaheline päev korduskasutuse toetuseks. Tänaseks on korduskasutuse toetuseks meiega kampas juba seitse ägedat organisatsiooni: Uuskasutuskeskus, Re Stuudio, Paranduskelder, I Land Sound, Kuhuviia.ee, Klean Kanteen, Poké Powl Tallinn. Üheskoos moodustavad nad terve korduskasutussüsteemi, mis pakub tarbijale võimaluse vältida üleliigset pakendamist, käia jäätmevabadel avalikel üritustel, vältida asjade raiskamist, võimaldada nende parandamist ja parandusteenuste arenemist.

Kuidas saad panustada:

  • Liitu selle ambitsioonika ettevõtmisega kirjutades kadi@letsdoitfoundation.org
  • Toeta korduskasutust oma allkirjaga
  • Jälgi meie tegemisi Facebookis, jaga oma tähelepanekuid, julgusta ettevõtteid ja korduskasuta ise 🙂
  • Jagades korduskasutusega seotud mõtteid, kasuta #korduskasutame #WeChooseReuse

Korduskasutus on terviklik lähenemine toote- ja teenusedisainile. See tähendab, et loomise hetkest on asjad mõeldud turule sisenema ja seal ringlema. Selline lähenemine omab erakordselt suurt mõju tänase ‘võtan-kasutan-viskan ära’ käitumise ja suhtumise muutmises. Õige aeg alustada on nüüd!

#WeChooseReuse on üle-euroopaline kampaania, mis on osa #breakfreefromplastic liikumisest. Selle eestvedavad organisatsioonid lähtuvad missioonist skaleerida ambitsioonikaid ja lihtsaid lahendusi plastireostuse vastu võitlemiseks. 

Liitu uudiskirjaga

Liitu meie kord kvartalis ilmuva ingliskeelse uudiskirjaga.